برنامه ریزی و کنترل پروژه

پروژه، طرح و پروتفولیو یا سبد پروژه ها
طبق تعریف PMI پروژه به مجموعه ای از فعالیت ها گفته می شود که موقتی هستند و برای ایجاد یک محصول و یا ارائه خدمات مشخصی به کار گرفته می شوند.
به مجموعه ای از پروژه های مرتبط که باید بصورت هماهنگ مدیریت شوند یک طرح می گویند مانند طرح توسعه یک سد که شامل پروژه های راه سازی-سد سازی،ابنیه و… می باشد که همگی این پروژه ها در نهایت با یکدیگر همسو شده و هدف نهایی که همان بهره برداری از سد می باشد را نتیجه می دهند.
مجموعه ای از پروژه ها و برنامه هایی که ویژگی مشترکی دارند و لزوماً با یکدیگر مرتبط نیستند ولی در جهت اهداف استراتژیک سازمان می باشند در یک سبد(Portfolio) قرار گرفته تا مدیریت آنها اثر بخشی بهتری داشته باشند.
برنامه پروژه چیست؟
برنامه پروژه مجموعه ای از پیش بینی ها و سیاست گذاری هاست که به اجرای پروژه شکل می دهد تا از تصمیمات لحظه ای و عجولانه جلوگیری شود.اجرای پروژه چیزی نیست جز محقق کردن اهداف پروژه.
برنامه پروژه جنبه های مختلفی دارد که کتاب استاندارد مدیریت پروه (پم باک) PMBOK آنها را طبق آخرین ویرایش خود به 10 گروه طبقه بندی کرده است.
1- مدیریت یکپارچگی
2- مدیریت گستره
3- مدیریت زمان
4- مدیریت هزینه
5- مدیریت تدارکات
6- مدیریت کیفیت
7- مدیریت ریسک
8- مدیریت منابع انسانی
9- مدیریت ارتباطات
10 مدیریت ذینفعان
که تا سال 2008 شامل 9 مورد بود که بدلیل اهمیت بحث ارتباطات و چگونگی رابطه برقرار کردن با ذینفعان به 10مورد گسترش پیدا کرد.
پس نتیجه گیری می شود برنامه ای که در پراجکت تهیه می کنید برای مدیریت کردن کافی نبوده و فقط بخشی از برنامه ریزی ها را در برمی گیرد.
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *